حسرت های استیوجابز|آکادمی ارمغان
محسن بلنج

حسرت های استیوجابز|آکادمی ارمغان

احسان رفیعی 1399/01/23 107

خانه و ماشین هدف نمی شوند
استیو جابز و بیل گیتس که دو رویکرد کاملا متفاوت را داشتند و آنها را به عنوان چهره های موفق می دانیم هیچ کدام هدفشان این نبود که ماشین و یا خانه لوکس بخرند.

وقتی که صحبت از هدف گذاری می شود ذهن خیلی از ما به سمت ثروت مالی می رود. اما به نظر من این چیزها مسخره ترین و پیش وا افتاده ترین بخش هدف گذاری محسوب می شوند.

در حقیقت پول و ثروت سراغ انسان هایی می آید که خیلی دنبالش نیستند در عوض کسانیکه دنبال پول هستند معمولا به آن نمی رسند.
و اما پیشنهاد من این است که هیچ وقت هدف های مالی نگذارید در عوض هدف های ارزشمندی را بگذارید که به واسطه آن هدف پول به سمت شما بیاید.
یعنی خدماتتان را به درستی ارائه کنید پول در ادامه این هدف درست به دست می آید.

یکی از سوال های زیر ذهن شما را درگیر خودش کرده؟

 

  •  لیست بلندی از اهدافتان را جمع کردید اما نمیدانید با آنها چه کار کنید؟
  •  اول سال تصمیم های زیادی گرفته بودید اما هیچ کدام را حتی شروع هم نکردید؟
  •  چرا به هیچ کدام از آرزوهام نمی رسم؟
  •  اگر هدف بذارم و به آن نرسم چه اتفاقی ممکن است رخ دهد؟
  • آیا هدفم درست است؟

مانند استیو جابز نشویم!
خیلی از ما نام استیوجابز به گوشمان خورده و کم و بیش از موفقیتهای وی شنیدهایم. استیو جابز یکی از بنیانگذاران شرکت کامپیوتری اپل است. این شرکت با رهبری او به پیشگام اختراع و تولید مجموعه ‌ای از فناوری ‌های انقلابی تبدیل شد که پرچم ‌دار آن ‌ها، آیفون است.

استیو جابز استیو جابز یکی از مؤسسان شرکت بزرگ اپل و از اسطوره‌های دنیای فناوری است. روند زندگی و موفقیت‌های وی می‌تواند برای هر فردی الهام‌بخش باشد. استیو جابز نمونه موفقیت برای میلیون ها یا بهتر است بگوییم میلیاردها نفر در دنیا است. ولی از زندگی خود لذت نبرد و رضایتی از زندگی اش نداشت.
شاید به نظرتان عجیب بیاید اما استیو جابز زمانیکه داشت این دنیا را ترک می کرد در لحظه های آخر عمر خود گفت از زندگی که داشته لذت نبرده و رضایت کاملی از زندگی اش نداشته. اما چرا؟ چون هدف درستی را برای زندگی خود نذاشته بود و بیشتر وقت خودش را صرف کار و به دست آوردن ثروت کرد اما هیچ وقت با خانواده اش لحظات خوبی را نداشت و حسرت زندگی با خانواده را در لحظات آخر عمر خود داشت.