فروش ساده بیمه عمر
محسن بلنج

فروش ساده بیمه عمر

احسان رفیعی 1399/02/02 60

 

سلام 5 نکته را که اگر آن ها را مرتب تکرار کنیم می توانیم به فروش خوبی در بیمه عمر برسیم به شرح زیر است
نکته اول:
نقطه ی شروع افزایش در فروش، قطعیت هدف است. یعنی اینکه شما باید بدانید که دقیقاً می خواهید به چه میزان فروش دست پیدا کنید. بعد از اینکه آن را مشخص کردید روی کاغذ بیاورید. به بازه های زمانی سالیانه، شش ماهه، سه ماهه، ماهیانه و هفتگی تقسیم کنید و برای رسیدن به آنها برنامه ریزی انجام دهید.

 

نکته دوم:
اشتیاق شدید به فروش، موتور محرک شماست. اگر میزان علاقه و اشتیاقتان هنوز کم است بدانید که کافی نیست و شما هنوز به مزایایی که محصولتان برای مشتریان و جامعه در بر خواهد داشت پی نبرده اید. شما با فروش بیمه عمر در بالا رفتن سطح کیفیت زندگی و آینده مشتریانتان سهیم می شوید؛ پس هر چه اشتیاق شما برای انجام این مهم، بیشتر باشد افزایش میزان فروش شما هم بیشتر تضمین می گردد.


 

 

نکته سوم:
با فروش کم شروع کنید اما شروع کنید. هیچوقت به دنبال شروع کار با فروش زیاد نباشید چون احتمال موفق شدن شما را کاهش می دهد. به قول یک ضرب المثل ” آنکسی که کوه را جابجا کرد شروع به برداشتن سنگ ریزه ها کرد “. همه ی فروشندگان موفق در ابتدا از میزان فروش کمی بهره مند بودند ولی با انجام مداوم فروش های کم به فروش های زیاد دست پیدا کردند.

 

 

نکته چهارم:
ترسی از شکست نداشته باشید چون همیشه شکست پیش نیازی برای رسیدن به موفقیت های بزرگ است. پس اگر می خواهید که زودتر به موفقیت دست پیدا کنید آمادگی لازم را برای شکست خوردن در خودتان تقویت کنید و هیچ ترسی از شکست خوردن نداشته باشید. یادتان باشد که در هر کاری برای اینکه موفق شوید بین احتمال شکست شما و میزان ریسک پذیری تان رابطه ی مستقیمی وجود دارد.

 

 

نکته پنجم:
اگر می خواهید که به یک فروشنده حرفه ای تبدیل شوید باید بدانید که هر فعالیتی دو برابر آنچه شما فکر می کنید هزینه خواهد داشت و سه برابر مدت زمانی که پیش بینی کرده اید زمان خواهد برد، اما پیگیری و ثبات قدم بی شک شما را به یک فروشنده موفق تبدیل خواهد کرد. قطعاً در حین انجام کار موانعی بر سر راهتان سبز خواهند شد اما اگر شما نا امید نشوید و از هر شکستی درسی برای موفق شدن بگیرید بدون شک این موانع پلکان موفقیت شما را تشکیل خواهند داد.